Dlaczego masaż jest dobry na jesienną chandrę?

 

25 września przypada zrównanie długości dnia i nocy, czyli pierwszy dzień jesieni a na jesienne wieczory polecamy masaż. Dlaczego ?

Każdy rodzaj masażu wiąże się z oddziaływaniem ciepła a jesienne wieczory są zwykle chłodne i ponure dlatego dużo osób odnajduje ukojenie i relaksację z tego przyjemnego zabiegu. Masaż w jesienne wieczory jest szczególnie ważny by pomóc uchronić się przed jesienną depresją.

Masaż zaliczany jest do najpopularniejszych zabiegów rehabilitacyjnych a użyte techniki i wykonanie są dostosowane do wymagań i potrzeb pacjenta. Indywidualny dobór czasu masażu, chwytów czy siły z jakimi fizjoterapeuta może oddziaływać na ciało pacjenta wpływa na poprawę komfortu i efektywność masażu. 

Masaż klasyczny czy leczniczy trwa około 1 godziny, masażysta podczas zabiegu używa dużo siły rozpoczynając od technik głaskania, które delikatnie rozgrzewają skórę a także tkanki głębiej położone. Następne wykonywane techniki to między innymi rozcieranie, ugniatanie czy oklepywanie taki zabieg pobudza tkanki oraz rozgrzewa i działa porównywalnie dobrze jak długi spacer.

Masaż relaksacyjny, jest zdecydowanie delikatniejszy niż masaż leczniczy. Głównym celem masażu relaksacyjnego jest rozluźnienie mięśni i podniesienie miejscowo temperatury ciała sprzyjając odprężeniu, ukojeniu nerwów i normalizacji procesów biochemicznych. Masaże relaksacyjne przeciwdziałają depresji dlatego są szczególnie ważne w okresie jesiennym.

Reasumując Centrum Wsparcia Rabbuni doskonale wie jak odgonić depresję i napięcia związane z pracą dlatego zapraszamy na wszystkie zabiegi masaży z -10% zniżką przez cały październik!

 autor: Jagoda Çiçekdağı