Zajęcia sensoryczne

Nasz gabinet posiada  salę do terapii sensorycznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu jakim jest smart floor, sunball oraz basen z podświetlanymi kulkami. Smart floor jest to podłoga interaktywna, która jest sterowana ruchem lub za pomocą specjalnego pisaka. Smart floor wyświetla interaktywną podłogę za pomocą rzutnika, który za sprawą wydawanych sygnałów dźwiękowych pozwala wyobrazić rzeczy często trudne do wyobrażenia. Wykorzystanie tego urządzenia sprawdzi się w rehabilitacji dzieci i młodzieży urozmaicając im czas rehabilitacji. Smart floor sprawdzi się również podczas przeprowadzenia grupowych zajęć sportowych z wykorzystaniem interaktywnej podłogi w celu poprawienia sprawności ruchowej oraz świadomości ciała w przestrzeni (propriocepcja). 

Basen z podświetlanymi kulkami dostępny w naszym Centrum, wpływa na dużą motorykę pacjentów podświetlenie ledowe basenu strerowane za pomocą pilota wykorzystuje w terapii integrację sensoryczną celu poprawienia sprawności pacjentów.

Kolejną nowością rehabilitacyjną jest SunBall czyli urzadzenie do treningu z biofeedback’iem wykorzystywany w neurorehabilitacji oraz terapii zajęciowej. Założeniem systemu SunBall jest pomoc pacjentom nie tylko w terapii wczesno interwencyjnej, ale w trakcie całego procesu leczniczego. Metoda z powodzeniem stosowana jest u pacjentów starszych po urazach neurologicznych polegając głównie na wykorzystaniu neuroplastyczności mózgu człowieka